A pályaorientáció a tájékozódást segíti a foglalkozások világában. A pályaorientáció során nem feltétlenül születik döntés, a hangsúly itt az információszerzésen és a felkészülésen van. Az iskolaválasztásban, a pályaválasztásban a bizonytalanságot, a döntésképtelen helyzetet gyakran a tájékozatlanság okozza a tanulók, szülők körében, akik segítséget – elegendő információ hiányában – az iskolától sem kaphatnak.
A pályaorientációs tanácsadásnak egy célorientált, problémamegoldó tevékenységnek kell lennie, amely tanuló és a tanácsadó közötti személyes kontaktuson keresztül valósul meg.
Alapvető cél a beszélgetések során segíteni a tanulót, hogy

  • saját maga számára tudatosítsa értékeit, eredményeit, pozitív képességeit,
  • ehhez kapcsoljon reális képzési vagy elhelyezkedési irányokat,
  • képes legyen önállóan mérlegelni, relatíve helyes önálló döntést hozni

A tanoda szakembere havi legalább egy alkalommal pályaorientációs illetve pályaválasztási tanácsadást tart.
Pályaorientációt, karriertervezést segítő partnerekkel, munkaerő-piaci szereplőkkel szervezett programok
Évente megrendeztünk egy pályaválasztási napot, ahol a tanoda tanulóinak lehetősége volt beszélgetni a térségben működő munkaadókkal.
Pályaválasztási napok:

  1. Pályaválasztási nap: 2017. november 18. Valamennyi pályaválasztással érintett tanulónk részt vett a rendezvényen. A pályaválasztási nap több helyszínen zajlott, ezek részletesen: a tanoda épülete, a Csúziker Kft., a Fürtös Étterem, valamit Fresh Fruit TESZ.
  2. Pályaválasztási nap: 2018. október 24. Meglátogattuk a: a Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Szakgimnázium Tanterületét: borpince, szőlőfeldolgozó üzem, laboratórium, pálinkafőző tanműhely, Palásti Húsboltot, Kornélius Cukrászdát.

Írta: Admin

Weblapszerkesztő

Válasz